Hepsor logo

Ehitus algas: Tallinn saabki endale esimese taimedega kaetud rohebüroo

Tagasi

Kinnisvaraarendaja Hepsori tellimusel alustas Mitt&Perlebach Tallinna loomaaia külje alla rohelise mõtteviisi kontorihoone Grüne ehitusega, mis lisaks paljudele keskkonnasäästlikele lahendustele saab Eestis ainulaadse rohttaimedest fassaadi.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul kasutatakse kontorihoone kütmiseks ja jahutamiseks maapinna soojust ning tark automaatika reguleerib soojusenergia jaotust ja salvestamist hoone vahelagedes.
„Nõupidamisteruumides töötab vajaduspõhine ventilatsioon lähtuvalt inimeste arvust, samuti kogutakse ja taaskasutatakse vihmavett ning päikesepaneelid hoone katusel hoiavad energiakulud madalamad.
Üldalasid valgustavad ainult nutikad ja säästlikud LED-lahendused,“ rääkis Laks.

„Lähtusime ka maja asukohta valides keskkonnasäästust – maja asub Haabersti-Mustamäe kergliiklustee ääres ning hoones on olemas kõik vajalik rattaga ja jalgsi tööl käimiseks – sise- ja välisparkla jalgratastele ning riietus- ja pesuruumid,“ ütles Laks.

Ehitusettevõtte Mitt&Perlebach juhatuse liikme Kristjan Mitti sõnul on rohebürood Eestis ja maailmas järjest kasvav trend. „Uuenduslikud tehnoloogilised lahendused säästavad keskkonda, hoiavad kontorite ülalpidamiskulud kontrolli all ning aitavad luua töötajatele parema keskkonna,“ ütles Mitt.

Hepsori juhi Henri Laksi kinnitusel ei ole keskkonnasõbraliku kontorimaja ehitamine tavalisest oluliselt kulukam, mistõttu on rohebüroode üürihinnad teiste uute kontoritega sarnases hinnaklassis. „Hepsori arendatud Tallinna senised ainsad rohebürood aadressil Järvevana 7b ja Sõpruse pst 157 olid juba valmimise hetkeks täielikult välja renditud,“ lisas Laks.

„Meie eesmärk on kõikide oma arenduste puhul mõelda võimalikult keskkonnasäästlikult ja tulevikku vaatavalt. Näiteks alustasime hiljuti ka Pärnu maantee äärde Eesti esimese keskkonnasõbraliku kõrghoone Büroo113 ehitusega, mis valmib 2022. aasta kevadel.

Hepsori poolt arendatavas Grüne rohebüroos on neljal korrusel kokku 3600-ruutmeetrit üüritavat pinda, lisaks asub hoone katusel 280-ruutmeetrine ühiskasutatav terrass. Hoone arhitektid on Karli Luik ja Johan Tali, kes on projekteerinud mitmeid silmapaistvaid ehitisi nagu Saue vallamaja ning Eleringi peahoone. Grüne rohebürood ehitab Mitt&Perlebach. Maja valmib 2021. aasta lõpus.

Lisatud on 3D-eskiisid Haabersti ja Mustamäe piirile kerkivast Grüne rohebüroost.

Lisainfo

Henri Laks
Hepsor OÜ juhatuse liige
e-post henri@hepsor.ee
tel 5693 9114
www.hepsor.ee

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo