Hepsor logo

Uus trend kinnisvaraäris: Hepsor arendab sadu üürikortereid

Tagasi

EfTEN Capital teatas hiljuti uue fondi asutamisest, mis hakkab investeerima üürimajadesse. Fondi esimese üürimaja koos 112 korteriga rajab kinnisvaraarendaja Hepsor, mille juhi Henri Laksi sõnul on üürimajade arendamisest kujunemas uus ärisuund nii ettevõtte jaoks kui kinnisvaraturul üldiselt.

Hepsori juhatuse liikme sõnul on tänaseks Eestis institutsionaalsete investorite poolt  tehtud kaks esimest tõsisemat investeeringut üürimajadesse. “Kui vaadata Skandinaavia poole, siis seal kuuulub institutsionaalsetele fondidele arvestatav osa kogu erakondliku kinnisvara üüriturust,” ütles Laks.

“Kui Eesti esimesed üürimajad valmisid Hepsoril koostöös Tolaram Grupiga Sitsi Õunaaia arenduses 2019. aastaks LHV pensionifondide ja Lumi Capitali jaoks, siis nüüd oleme käed löönud, et arendada Tallinnas Kadaka Metsapargi elurajoonis nii-öelda võtmed kätte lahendusena esimesed üürikorterid ka EfTENile,” märkis ta.

Tema kinnitusel on Hepsoril täna läbirääkimised aga veel paari objekti osas, et sinna rajada üürimajad. “Kokku on jutt ligi 200 korterist, mis müüakse institutsionaalsele investorile “võtmed kätte” teenusena,” selgitas Laks, kelle sõnul ongi nii kõik senised Eesti üürimajad arendanud Hepsor ja ehitanud Mitt&Perlebach, mis on andnud tandemile üsna ainulaadse kogemuse ja teadmised.

“Üürimajad ei ole päris tavalised kortermajad ning erisusi leiab üsna mitmes nüansis. Hoonete üld- ja korteri pinnad peavad olema ekspluatatsioonis kulumiskindlamad, läbipääsu- ja valvesüsteemid on keerukamad, väga oluline on elupinna efektiivsus ja hästi läbimõeldud ning nutikad planeeringud,” kirjeldas ta.

EfTEN Capitali teatel on nende loodava EfTEN Residential Fundi eesmärk saada Baltimaade suurimaks elukondliku kinnisvara fondiks ning kaasata esimeses etapis 60 miljonit eurot omakapitali investeeringuid. Korterite väljaüürimisega alustatakse ettevõtte kinnitusel järgmise aasta sügisel.

Energiatõhusate kodudega Kadaka Metsapargi arendusest läheb 40% just EfTENi üürikorteriteks. Mitt & Perlebachi poolt ehitatav 112 korteri ja 93 parkimiskohaga hoone valmib järgmise aasta sügiseks.

Hepsor on Eesti üks juhtivaid kinnisvaraarendajaid, mis on rajanud lisaks suurele hulgale elukondlikule kinnisvarale ka Eesti esimesed rohelise mõtteviisi kontorihooned Tallinnas. 

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo