Hepsor logo

Tallinnas pandi nurgakivi Eesti esimesele rohelisele kõrghoonele

Tagasi

Kinnisvaraarendaja Hepsor paigaldas Pärnu maantee äärde kerkiva 13-korruselise riigi esimese rohelise mõtteviisi kõrghoone Büroo113 nurgakivi. Hepsor investeerib hoone ehitusse 10 miljonit eurot. 

Hepsori juhi Henri Laksi sõnul on ökoloogiline jalajälg ettevõtetele järjest olulisem ja seetõttu pole rohebürool Eestis üürnike pärast vaja palju muretseda. „Näiteks kolib ka hoone projekteerinud Pluss arhitektuuribüroo oma kontori valmides samasse majja,“ ütles Laks. 

Henri Laksi sõnul kasutatakse kõrghoones uut tehnoloogilist lahendust, mis võimaldab ruume kütta ja jahutada läbi ühe ja sama hoone vahelagedes asuva torustiku, mistõttu pole radiaatoreid ja klassikalisi konditsioneere vaja. „Erinevalt tavalisest jahutus- ja küttelahendusest ei puhu kuskilt külma või sooja peale ning süsteem sisuliselt „hingab“ koos inimestega. Selline lahendus tagab stabiilse ja optimaalse sisekliima ning on lisaks ka kuluefektiivne,“ kirjeldas Laks. 

Hepsori juhi kinnitusel on eriline ka koosolekuruumides toimiv vajaduspõhine, inimeste arvust ja ruumiõhu kvaliteedist lähtuv ventilatsioon. Hoones kogutakse kokku vihmavesi, mis filtreeritakse ja kasutatakse tualettides ja taimede kastmiseks. Katusel olevad päikesepaneelid aitavad katta üldelektrikulusid. 

Büroo113 asub transpordisõlmede lähedal ja võimaldab tööl mugavalt jala, jalgratta või ühistranspordiga käia. Hoones on kinnine parkimisruum jalgratastele ning ratturitele mõeldud riietus- ja duširuumid. 

Büroo113 hõlmab 13 korrusel 3900 ruutmeetrit üüritavat pinda ning lisaks büroodele ka äripinnad ja restorani. 4-korruselises parkimismajas on eraldi kohad elektriautode laadimiseks. Hoone viiendale korrusele tuleb kõigile avatud kaunite vaadetega katuseterrass. Büroo113 hoone projekteeris arhitektuuribüroo Pluss ja maja ehitab Mitt&Perlebach. Büroo113 valmib 2022. aasta kevadel. 

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo