Hepsor logo

Nasdaq tervitab Hepsorit Balti börsi põhinimekirja

Tagasi

Nasdaq teatab, et täna noteeriti Balti börside põhinimekirjas Eesti ühe suurema kinnisvaraarendaja Hepsor aktsiad (kauplemistähis: HPR1T). Ametlikult on aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.

Hepsori börsiletulek on jätk ettevõtte poolt läbi viidud aktsiate avalikule esmapakkumisele (IPO), millega Hepsor kaasas investoritelt 10 miljonit eurot. Hepsori aktsiaid märkis üle Baltikumi kokku 19 621 investorit, pakkumise põhiosa märgiti 8,7-kordselt üle.

„Hepsori IPO on investorite arvu järgi suuruselt kolmas IPO kogu Balti senises börsiajaloos. Loomulikult on hea meel näha, et Eesti inimesed tahavad üha enam saada osa ambitsioonikate Eesti ettevõtete kasvuloost. Samavõrd hea on näha, et üha enam Eesti ettevõtteid on otsustanud börsile tulla ja luua inimestele võimaluse nende ettevõtte kaasomanikuks hakata,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul soovis ettevõte anda kõigile võimaluse osa saada Eesti ühe suurema kinnisvaraarendusettevõtte kasvu- ja eduloost. „Selline muljetavaldav ülemärkimine on meile suur tunnustus ning näitab, et inimeste usk Hepsorisse on suur. Usun, et Hepsori aktsia kasvab jõudsalt. Tugev alus selleks meie mahuka arendusportfelli näol on olemas,“ ütles Laks.

Hepsor on üks suuremaid kinnisvaraarenduse ettevõtteid Eestis. Samas suunas liigutakse ka Läti turul. Hepsor on esimese arendajana Balti riikides rakendanud mitmeid uuenduslikke insener-tehnilisi lahendusi, mis muudavad nende rajatavad hooned energiasäästlikumaks ja seeläbi keskkonnasõbralikumaks. Praeguseks on Hepsor loonud kokku 40 arendusprojekti, 1400 uut kodu ja 23 000 m2 kaasaegset äripinda. Ettevõtte arendusportfellis on kokku 22  arendusprojekti kogupindalaga 140 000 m2.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: nasdaq.comnasdaqbaltic.com.

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Baltic Market
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo