Hepsor logo

Kontor, mille aknast võib näha elevante

Tagasi

Trend omada kontorit ainult pulbitsevas ja rahvarohkes kesklinnas, on hakanud vaikselt murduma. Põhjuseid selleks on mitu esiteks ummikud ja tööle jõudmiseks kuluv aeg, teiseks võib aga kesklinna saginast eemal asuv keskkond mõjuda palju inspireerivamalt. Mis oleks, kui näeksid aknast välja kiigates katkematu automere asemel hoopis roheluses kappavat kitsekarja või jalutuskäiku tegevat elevanti?

Ettevõtte jaoks kontoripinda otsides või uude asukohta kolides kipuvad paljud madalama hinna nimel leppima vähese pinna ja kehvema asukohaga. Seda tehes jätakse tähelepanuta mitmed tegurid, sealhulgas ka asukoht. Asukoht on üks faktoritest, millest sõltub ettevõtte edu. Seda nii ligipääsetavuse kui ka töötajate heaolu seisukohast.

Mitmed töökorraldust hõlmavad uuringud on rõhutanud seoseid töökeskkonna ja töötajate heaolu vahel. Üks olulisemaid komponente ettevõtte missiooni ja visiooni elluviimisel on loomulikult töötaja, ning selleks, et töötaja potentsiaal oleks maksimaalselt rakendatud, peab tal olema probleemivabaks töötamiseks hea keskkond. Kvaliteetse sisekliima kõrval rõhutatakse aina enam ka tööruumide asukohta, ümbritsevat miljööd ning isegi aknast avanevat vaadet.

Inim- ja loodussõbralik töökeskkond

Meilgi on hakanud arendajad mõtlema rohkem kastist välja ning panema rõhku rohelisemale töökeskkonnale.  Heaks näiteks on Haabersti ja Mustamäe linnaosa piirile, Tallinna Loomaia ning Kõrgepinge tänava rohekoridori ja kergliiklustee vahele kerkinud Grüne maja, mida võib pidada linna üheks kaasaegsmaks ja põnevamaks büroohooneks.

Keskkonnasäästlik A-klassi büroohoone suhestub ideoloogiliselt seda ümbritsevate rohelaladega ning väärtustab looduslikku ja loomulikku. Prioriteediks sai luua inim- ja loodussõbralik töökeskkond, kus oleks hea olla ning kuhu oleks mugav tulla. Kuigi Grüne asub rohelises ümbruskonnas, on ta samal ajal siiski ka piisavalt linnaelu keskmes ning kergesti ligipääsetav nii kliendile kui ka oma maja töötajale.

Haabersti-Mustamäe kergliiklustee ääres olevas hoones on olemas kõik vajalik nii jala kui rattaga tööl käimiseks – sise- ja välisparkla jalgratastele ning riietus- ja pesuruumid. Lähedalasuvad aktiivset liikumist soodustavad terviserajad aitavad kaasa töötajate heale tervisele ja loovad vaheldust istuvale elustiilile.

Ümbritsev rohelus annab suurepärase võimaluse nii puhkepausi sisustamiseks värskendava jalutuskäiguga looduses kui ka auto koju jätmiseks ja jalgrattaga või ühistranspordiga tööl käimiseks.

Keskkonda sulanduv maja

Hiljuti valminud Grüne maja üheks esimeseks asukaks on  kasutajakogemuse disaini, ärianalüüsi ja tarkvaraarendusega tegelev ettevõte Trinidad Wiseman. Ettevõtte äriarenduse direktor Marko Nemberg ütleb, et Trinidad Wisemani kontoriks valiti  Grüne maja eelkõige seetõttu, et ettevõtte jaoks on keskkond väga oluline. 

“Me ei tahtnud kolida järjekordsesse iseloomuta büroohoonesse. Tänane asukoht on hea nii autoga kui ühistranspordiga liiklejatele, kuna kontorisse pääseb mugavalt igast linnaosast ja muidugi on ummikuid siin oluliselt vähem kui näiteks Ülemistel,” lisab Nemberg.

Lisaks toob ta positiivse aspektina esile korralikku kergliiklusteed, mida paljud ettevõtte töötajad aktiivselt kasutavad, käies kontoris pigem jalgratta või sähkuga.

Omaette väärtusena nimetab Nemberg looduslähedust: “Eestis pole ilmselt palju kontoreid, mille akendest näeb Loomaaias ringi kappavaid kitsi ja aegajalt isegi elevante.”

Ka Grüne maja ise on inspireeritud rohelisest ümbrusest ning looduses viibimise tunnetust on püütud integreerida nii maja interjööri kui välialadele. Suur, 280 ruutmeetrine  katuseterrass pakub võimalust kontoritööst veidi puhata ja pead tuulutada või hoopis vabas õhus koosolekuid pidada, et argipäeva veidi vaheldust tuua. Imelisi vaateid pakkuv terrass on suurepäraseks kohaks ka tiimi- ja kliendisündmuste korraldamiseks. Viimaseks sobib ka hoone alumisel korrusel asuv Grüne Resto, mis võlub samuti stiilselt rohelise terrassiga ning pakub einestamiseks või kohtumiste pidamiseks sobivat miljööd.

Grüne maja on loodusest inspireeritud ja üdinini roheline igal sammul. Et rohelist maja ümbrusega veelgi terviklikumalt siduda, kujundatakse maja ümber pargiala, et mõnusaid ajaveetmispaiku oleks veelgi rohkem.

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo