Hepsor logo

Kinnisvaraarendaja Hepsor tulemused tegid mullu suure hüppe

Tagasi

Eestis ja Lätis tegutseva kinnisvaraarendaja Hepsor eelmise aasta käive kasvas 98%, ulatudes 38,8 miljoni euroni. Ettevõtte puhaskasum kasvas 115% 2,9 miljoni euroni.

Eesti kapitalil põhinev Hepsor tõusis mullu müüdud korterite arvu poolest Merko järel teisele kohale, müües aasta jooksul Eestis 277 korterit.  2020. aasta oli edukas ka kontserni Läti ettevõtetele, kus müügitulu ulatus 4,9 miljoni euroni, moodustades ligi 13 % kontserni müügitulust.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul aitas ettevõtte  müügitulu hüppelisele kasvule kaasa  mitmete elamuarendusprojektide realiseerumine eelmise aasta alguses. „Oleme viimased kümme  aastat ilma suurema kärata oma asja ajanud ja ärimahte järjekindlalt kasvatanud. Eelmise aasta majandustulemused valmistavad meile rõõmu ja näitavad, et pikk sihipärane töö toob vilju,“ rääkis Laks. „Püüame samas tempos jätkata. Järgnevateks aastateks on Hepori arendusportfellis üle 190 000 m2 uusi arendusmahte, mis on kohaliku arendusturu võtmes väga tugev näitaja ja hoiab meid kindlasti turu suuremate tegijate hulgas.“

Lisaks tugevale turupositsioonile elukondliku kinnisvara arendamises on ettevõte aktiivne ja tegev ka ärikondliku kinnisvara turul –arendusportfellis on nii hotelli-, lao-, logistika- kui kontorihooneid.

Nii näiteks on algamas ehitustööd Põhja-Tallinnas Manufaktuuri Kvartalis, kuhu rajatakse kaks kortermaja kokku 154 korteriga ning rekonstrueeritakse olemasolev Balti Manufaktuuri tehasehoone äripindadega korterelamuks kokku 350 korteriga ja 4 000 m2 üüritava äripinnaga. Lisaks kerkib Priisle teele 11-korruseline 76 korteriga Priisle Kodu, mille esimesele korrusele tuleb Selver, ning Lasnamäele Paevälja Hoovimajad kokku 96 korteriga ning minnakse edasi projektiga Lauluväljaku Lilleaed Tallinnas Pirita teel, kuhu rajatakse kahes etapis kolm maja kokku 99 korteriga.

Äriarendusprojektidest on käimas kokku 18 900 ruutmeetri äripinna väljaehitus, neist hetkel töös olev suurim projekt on Peterburi tee ärikvartal, kuid väljatoomist väärib ka esimene rohelise mõtteviisi kõrghoone Tallinnas Pärnu mnt 113. Riias on alustatud 3800 ruutmeetri stock-office tüüpi äripinna arendamisega Ulbrokase tänaval.

Laksi sõnul on mitmetes nende projektides kasutatud rohelisest mõtteviisist lähtuvaid innovaatilisi insenertehnilisi lahendusi, mis on Eestis ainulaadsed, olgu selleks siis nutikas kütte-ventilatsioonisüsteem või vihmavee kogumine tualettruumide jaoks. „Proovime iga oma projektiga olla turu üldistest standarditest sammukese ees,“ ütles Laks.

Hepsor on kinnisvaraarendusturul tegutsenud juba kümme aastat. Hepsori kontserni omanikud on Andres Pärloja (33,35%), Kristjan Mitt (33,35%), Henri Laks (16,6%) ning investorina on kaasatud Lauri Meidla 16,9-protsendilise osalusega. 

Lisainformatsioon:
Henri Laks, Hepsori juhatuse liige
henri@hepsor.ee

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo