Hepsor logo

Investorid märkisid Hepsori aktsiad pea üheksakordselt üle

Tagasi

Kinnisvaraarendusettevõtte Hepsor aktsiate esmane avalik pakkumine märgiti investorite poolt 8,7-kordselt üle.

Reedel lõppenud aktsiapakkumise raames kaasati investoritelt kokku 10 miljonit eurot. Kokku märkisid 19 621 investorit 6 745 135 aktsiat ehk pakkumise põhiosa 777 001 aksiat märgiti üle 8,7 korda. Seetõttu suurendas Hepsor pakutavate aktsiate arvu  854 701ni.  Pärast aktsiakapitali suurendamist moodustavad märgitud aktsiad ettevõtte aktsiapakist 22,17%.

Suure ülemärkimise tõttu ei jaotata aktsiaid nõukogu ja juhatuse liikmetele ja nende kontrolli all olevatele äriühingutele. Pakkumise aktsiatest 77% jaotatakse avaliku pakkumise ja 23% institutsionaalse ja erapakkumise raames.

Kõigile avalikus pakkumises osalenud investoritele, kes märkisid alla 8 548 aktsia, jaotatakse sõltumata märkimise ajast 100% märgitud aktsiatest kuni 20 aktsiani. Seda ületanud märgitud mahust ligikaudu 7,3% kuni 12.11.2021 märkijatele ning ligikaudu 4,3% alates 13.11.2021 märkijatele. Kõigile investoritele, kes märkisid vähemalt 8 548 aktsiat kuni 12.11.2021 jaotatakse 7,5% märgitud mahust ning investoritele, kes märkisid vähemalt 8 548 aktsiat alates 13.11.2021 jaotatakse 5% märgitud mahust. Töötajatele ja nende kontrolli all olevatele äriühingutele jaotatakse kokku 8 281 aktsiat.

Hepsori juhatuse liige Henri Laks ütles, et nii muljetavaldav ülemärkimine on suur tunnustus ettevõttele ja näitab investorite soovi osa saada kohalike ettevõtete kasvuloost. „Huvi Hepsori aktsiate märkimise vastu oli kõrge ja ületas ka meie julgemaid ootuseid mitmekordselt. Meil on selle üle väga hea meel ning oleme tänulikud kõigile märkijatele. Suhtume üle ootuste heasse tulemusse ja kaasatud kapitali suure vastutusega,” kommenteeris Laks, lisades, et suurest huvist tulenevalt oli aktsiate jaotamist läbi viia väga keeruline, kuna silmas tuli pidada nii varajasi märkijaid kui arvestada märkijate väga suure koguarvuga.

Hepsori nõukogu esimehe Andres Pärloja sõnul näitab kõiki ootuseid ületav tulemus, et  Hepsori kasvuambitsiooni on märgatud. „Investorid andsid meile selge mandaadi selle ambitsiooni realiseerimiseks. Kinnisvaras ei juhtu midagi üleöö, aga pikas perspektiivis ei ole kahtlust – see on varaklass, milles iga investor võiks vähemalt näpuotsaga sees olla,“ rääkis Pärloja.

Aktsiapakkumisega kaasatud vahendeid plaanib Hepsor kasutada oma jätkuva kiire kasvu finantseerimiseks ja uute arendusprojektide rahastamiseks.

Investoritele jaotatud aktsiad kantakse investorite väärtpaberikontodele eelduslikult 24. novembril 2021 või sellele lähedasel kuupäeval. Aktsiatega kauplemine Nasdaq Tallinna börsi Balti põhinimekirjas algab eelduslikult 26. novembril 2021 või sellele lähedasel kuupäeval.

Pakkumise korraldaja on AS LHV Pank, õigusnõustaja Advokaadibüroo Ellex Raidla ning kommunikatsiooninõustaja Miltton JLP.

Hepsor on üks suuremaid kinnisvaraarenduse ettevõtteid Eestis ning samas suunas liigutakse ka Läti turul. Hepsor on esimese arendajana Balti riikides rakendanud mitmeid uuenduslikke insener-tehnilisi lahendusi, mis muudavad nende rajatavad hooned energiasäästlikumaks ja seeläbi keskkonnasõbralikumaks. Roheline mõtteviis ja innovatsioon on oluline ning loomulik osa Hepsori tööst.  Ettevõte on praeguseks loonud kokku 40 arendusprojekti, 1400 uut kodu ja 23 000 m2 kaasaegset äripinda. Ettevõtte arendusportfellis on kokku 22 arendusprojekti kogupindalaga 140 000 m2.

Hepsori kontserni asutajad ja omanikud on Andres Pärloja (33,25%), Kristjan Mitt (33,25%), Laks (16,6%) ning finantsinvestorina on kaasatud Lauri Meidla (16,9%).

EI OLE MÕELDUD OTSESEKS VÕI KAUDSEKS AVALDAMISEKS JA LEVITAMISEKS AMEERIKA ÜHENDRIIKIDES (SEALHULGAS SELLE TERRITOORIUMITEL JA VALDUSTEL, MITTE ÜHESKI AMEERIKA ÜHENDRIIKIDE OSARIIGIS JA COLUMBIA RINGKONNAS), AUSTRAALIAS, KANADAS, HIINA RAHVAVABARIIGI HONGKONGI ERIHALDUSPIIRKONNAS, JAAPANIS, LÕUNA-AAFRIKAS VÕI ÜHESKI MUUS JURISDIKTSTIOONIS, KUS SELLINE TEGEVUS OLEKS EBASEADUSLIK.

Käesolev teadaanne on reklaam ning ei ole prospekt määruse (EL) 2017/1129 (edaspidi „prospektimäärus“), tähenduses ega väärtpaberite avaliku pakkumise teade. Investorid ei tohiks teha mitte ühtegi investeerimisotsust seoses käesolevas teadaandes viidatud väärtpaberitega muu kui sellise informatsiooni alusel, mis sisaldub Finantsinspektsiooni (edaspidi „FI“) poolt kinnitatud prospektis, et mõista täielikult võimalikke seonduvaid riske ja hüvesid. Hepsor AS avaldab täiendavat informatsiooni prospekti kinnitamise kohta kooskõlas prospektimäärusega ning teeb vastava informatsiooni kättesaadavaks FI kodulehel (www.fi.ee) ja seltsi kodulehel (www.hepsor.ee/investorile). Prospekti kinnitamist FI poolt ei tuleks käsitleda väärtpaberite heakskiitmisena.

Lisainfo:
Henri Laks
Hepsor AS juhatuse liige
henri@hepsor.ee

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo