Hepsor logo

Hepsori Kanada tütarettevõte tegi esimese investeeringu Kanada kinnisvaraturule

Tagasi

Hepsori Kanadas, Ontario provintsis, registreeritud tütarettevõte Hepsor SPV I Ltd tegi oma esimese investeeringu Kanada kinnisvaraturule. Koos Kanada partneritega osteti elukondlikuks arenduseks sobiv kinnistu Torontos, aadressil 3406-3434 Weston road. Kinnistu arendamiseks asutati ettevõte Weston Limited Partnership, milles lisaks Hepsorile ja tema Kanada koostööpartneritele osalevad veel ka erinevad Kanada ja Euroopa investorid. Tehingu struktureerimisel nõustas Hepsorit Kanada üks suuremaid advokaadibüroosid Fasken (www.fasken.com).

Soetatud arendusprojekti esimese faasi eesmärgiks on kinnistu ehitusmahtude tõstmine 27 000 m2-ilt ca 53 000 m2-ni ning ehitusõiguse saamine kahe kortermaja loomiseks. Maa väärtustamise faas võtab eelduslikult aega 2-2,5 aastat, misjärel saab Weston Limited Partnership otsustada, kas selleks hetkeks loodud täiendav väärtus realiseeritakse läbi kinnistu edasimüügi või liigutakse projektiga edasi ehitusfaasi.

Projekti esimese faasi investeeringute mahu suuruseks on kokku ca 17,5 miljonit eurot, millest Weston Limited Partnership investeerib omavahenditena ca 8 miljonit eurot.

Hepsor AS-i nõukogu esimees Andres Pärloja ütles: “Hepsor alustas oma Kanada ärisuuna arendamisega 2022. aasta kevadel pärast Ukraina sõja algust eesmärgiga leida uusi kasvuvõimalusi ning hajutada praeguste koduturgudega seotud geopoliitilisi riske. Aasta ajaga on Kanadas ülesehitatud äri alustamiseks vajalik koostöövõrgustik alates juriidilistest- ja finantsnõustajatest ning lõpetades pankade, turuanalüüsi- ning maaklerettevõtetega. Lisaks Weston Road’i projektile on Kanadas hetkel ettevalmistamisel sisenemine veel kolme sarnasesse arendusprojekti Torontos ja Toronto eeslinnades.“

Henri Laks
Juhatuse liige
Telefon: +372 5693 9114
e-post: henri@hepsor.ee

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo