Hepsor logo

Eesti esimene rohelise mõtteviisi kõrghoone üürilepingutega kaetud

Tagasi

Tallinnas Pärnu maanteel asuv Eesti esimene rohelise mõtteviisi kõrghoone Büroo 113 saavutas soovitud kõrguse ning kõik pinnad on juba üürilepingutega kaetud.

Kinnisvaraarendaja Hepsor poolt Tallinnas Pärnu maanteel arendatav Büroo 113 pidas suvel sarikapidu ning on praeguseks ettenähtud kõrguse saavutanud. Samuti on 13-korruseline hoone täielikult üürilepingutega kaetud.  Rohebüroohoone ankurrentnikuks saab kaasaegne ja uudse kontseptsiooniga kliinik, mille kohta tuleb täpsem info avalikkuse ette järgmise aasta alguses. Hoone valmib lõplikult järgmise aasta kevadel.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on see tänasel konkurentsitihedal äriarenduste turul üsna erakordne, et üks suur büroohoone on üürilepingutega kaetud juba enne lõplikku valmimist. „Meil on läinud hästi ja oleme maja saanud täis juba arenduse varases faasis,“ märkis Laks.

Büroo 113 erineb paljudest teistest äriarendustest selle poolest, et kasutab uudseid innovaatilisi insenertehnilisi lahendusi, mis on head keskkonnale ja hoiavad pikas perspektiivis ka kulusid kokku.   Laksi sõnul hoonet külmal ajal köetakse ja suvisel ajal jahutatakse maaküttega. „Kütte- ja jahutuskulu on võrreldes keskküttega rohkem kui kolm korda väiksem,“ ütles Laks.

Hoones reguleeritakse ruumide temperatuuri ja soojusenergia jaotust automaatselt läbi uuendusliku termoaktiivse vahelagede konstruktsiooni, mis tagab lisaks soodsamatele kütte- ja jahutuskuludele üürniku jaoks ka parema ning stabiilsema sisekliima.   Hoone katusele on  paigaldatud päikesepaneelid, mis aitavad katta üldelektrikulusid.

Kuna lähiaastail võib eeldada keskkonnasõbralikumate elektriautode arvu hüppelist kasvu, on hoone parkimismajas ka eraldi kohad elektriautode laadimiseks. „Loomulikult on hoones olemas ka jalgarattaparkla ja igati kaasaegsed pesemisvõimalused jalgrattaga tööle tulijatele, aga seda vist tänapäeval enam eraldi ei peagi mainima,“ ütles Laks.

Pärnu maantee äärde kerkiv Büroo113 sai nurgakivi tänavu juunis. Hepsor investeerib hoone ehitusse 10 miljonit eurot. Hoones on kokku 3900 ruutmeetrit üüritavat pinda, kus lisaks büroodele ka restoran ja katuseterrass. Büroo113 hoone projekteeris arhitektuuribüroo Pluss ja maja ehitab Mitt & Perlebach.  Lisaks Büroo 113-le on Hepsoril valmimas Tallinna loomaaia külje all rohelise mõtteviisi kontorihoone Grüne, kuhu kiiremad reageerijad saavad veel ruume broneerida.

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo