TERVIKLIK KODUPAIK
AJALOOLISEL TÖÖSTUSALAL
Tänapäevane ja väärikas
Manufaktuuri 7 majad asuvad Põhja-Tallinna südames Manufaktuuri kvartalis. See on kvaliteetne ja läbimõeldud elukeskkond, kuhu pääseb mugavalt ligi ning kus kulgevad sünkroonis elu ja töö, on palju funktsioone ja vaba aja veetmise võimalusi.
Rohkete võimalustega iseloomuga majad
Majad on sissekolimiseks valmis!
A-energiaklass
Kaks maja, kokku 150 korterit ja 452 m2 äripinda.
Pea igal korteril on rõdu või terrass. Kortereid kompaktsetest ühetoalistest ruumikate viiesteni.
Avar hobi-ja hoiuruum jalgratastele ja kärudele.
Viite värvi rohelisest tellisplaadist fassaad miksitud koduselt puidust rõdudega.
Läbimõeldud ja funktsionaalsed planeeringud.
Erineva suurusega panipaigad.
Kodune mugavus hubases roheluses
Kodu ei ole ainult see, mis jääb nelja seina vahele. Kodu on koht, kus lähedal saab pere pisim mänguväljakul turnida ja pere sportlikuim sörkida. Kodutunne on ka majadevahelises roheluses – Kopli tänava pool kaks suurt õunapuuaeda, kus kasvab üle saja viljapuu. Kaunis looduskeskkond pakub võimalusi lõõgastumiseks, pikniku pidamiseks või jalutamiseks. Lisaks lastemängualad ja puhkealad, kus lapsed ning täiskasvanud saavad mõnusalt aega veeta. Manufaktuuri kvartalist leiab seda kõike – siin on orgaaniliselt ühendatud nii äärelinna turvalisus kui linlik mugavus.
Soe ja dünaamiline keskkond
Manufaktuuri 7 hooned on projekteerinud Molumba arhitektid. Hoonete iseloomu määrab nende paiknemine kvartalis – majade vahelt kulgeb kvartalit läbiv jalgtee, mis tekitab intiimse ja dünaamilise sisehoovi. Nii on hoonete privaatsemad küljed suunatud väljapoole ning kvartali sisemusse tekib soe ja mõnus kulgemise ja koosolemise ruum, mis laieneb järk-järgult üle kogu areneva ümbruskonna. Ka hoonete fassaadidel leiduvad materjalid – tellis ja puit – viitavad kvartali ajaloole, ent on lahendatud siiski täiesti tänapäevaste kiiksudega.
Sisearhitektuurse lahenduse loomisel lähtusid LÄVI sisearhitektid majade erilisest asukohast. Kuna kvartalil on tugev karakter ning kirju iseloomuga ümbrus, siis loodi ka eristuvad sisearhitektuursed lahendused ja korterite paketid. Väikeseid detailid materjalides ja vormi käsitluses vihjavad kvartali pikale ajaloole. Üldalade kujunduses lähtutud põhimõttest, et need ühtiks maja välise arhitektuuriga ning väljas algav lugu jätkuks ka sees.
Intrigeeriv ja värvikas maastikuarhitektuur
Maastikuarhitektuurne lahendus ammutab inspiratsiooni ühelt poolt Kopli poolsaare põnevate unarusse jäetud tööstusalade esteetikast ning teisalt tööstusajastu viktoriaanlikust aiakultuurist ja Kopli kortermajade ümbrusse rajatud lillepeenardest ja kiviktaimlatest. Hooviala haljastuses rakendatakse taaskasutuse põhimõtteid, näiteks kasutatakse haljastuses ehitusmaterjalide jääke. Kiviktaimlatele iseloomulik värviline haljastus loob intrigeeriva kontrasti taimede vahelt paistvate betoonitükkide ja kividega. Manufaktuuri 7 maastiku on projekteerinud Kadarik Tüür Arhitektid.
Kvartali tulevik
Manufaktuuri kvartali elupinnad on põimitud büroode, restoranide, kaubandus- ja teeninduspindadega. Tekib mitmekesise ärikeskkonnaga elust pulbitsev kvartal, mille ajaloost inspireeritud arhitektuur säilitab tööstusala unikaalse karakteri.
Vaata lisaksTÖÖSTUSALA VÄÄRIKAS AJALUGU
Manufaktuuri kvartali alal alustati tootmistegevust 1898. aastal, kui asutati AS Balti Puuvilla Ketramise ja Kudumise Vabrik (ehk Balti Puuvillavabrik). Esialgu töötas seal veidi üle saja töölise, kuid 1908. aastaks oli neid juba 2020 – see aasta jäi ka vabriku kuldajaks. Väärika ajalooga vabrikus lõpetati tootmine alles 2005. aastal.
Madis Merioja
Küsi pakkumist!
"*" indicates required fields