KAASAEGNE ELUKESKKOND AJALOOLISEL TÖÖSTUSALAL

TÄNAPÄEVANE JA VÄÄRIKAS

Manufaktuuri 7 asub Tallinnas Põhja-Tallinna linnaosas Sitsi asumis, Kopli ja Sõle tänava vahel endise Balti Puuvillavabriku (Sitsi vabriku) ja tulevase Manufaktuuri kvartali alal. Manufaktuuri kvartalist saab uus Põhja-Tallinna tõmbekeskus. See on kvaliteetne ja läbimõeldud elukeskkond, kuhu pääseb mugavalt ligi ning kus on palju funktsioone ja vaba aja veetmise võimalusi.

LOODUS KODU LÄHEDAL

Hoonete vahel ja kvartalis tervikuna on palju looduslikku keskkonda, rohealasid ja kõrghaljastust. Näiteks paiknevad Kopli tänava pool kaks suurt õunapuuaeda, kus kasvab üle saja puu. Nii pakub kaunis looduskeskkond kvartali elanikele rohkelt võimalusi lõõgastumiseks, pikniku pidamiseks või jalutamiseks – ning seda mugavalt kodu lähedal.

NAUDI VABA AEGA

Vähem kui kilomeetri kaugusele jääb Pelgurand koos kergliiklus- ja metsateedega, lähedal on ka Pikakari ja Stroomi rand, Sõle spordikeskus ning peagi loodav Putukaväil.
Lisaks on mugavas kauguses kõik igapäevaeluks vajalik: läheduses asuvad neli suurt toidupoodi, tanklad ja apteegid.

ALATI LIGIPÄÄSETAV

Kvartalit piiritlevad hea ligipääsetavusega teed: Kopli, Sõle ja Sitsi tänav. Liiklejate heaolu silmas pidades on arvestatud mitmesuguste liikumisvahenditega, nagu autod, jalgrattad, ühistransport, sõidujagamisteenused jne, samal ajal kui kvartalis sees on autoliiklust minimaalselt.

LÄBIMÕELDUD ARHITEKTUUR

Manufaktuuri moodsad hooned on kaunis sümbioosis vana tehasehoonega. Keskmisest kõrgemad laed ja valgusküllased ruumid tekitavad avara atmosfääri; eriline rohelist värvi plaatidest fassaad muudab hoone pilkupüüdvaks, samal ajal kui puidust rõdud lisavad hubasust.
Parkimine on elanike jaoks lihtne ja mugav ning hoone parklad sobituvad hästi ülejäänud keskkonda. Lisaks asuvad hoones avarad hoiuruumid jalgaratastele ja lapsevankritele ning multifunktsionaalne hobiruum.

Hoonet projekteerib arhitektuuribüroo Molumba, sisearhitektuuri autor on LÄVI sisearhitektid. Hoonet ehitab Mitt & Perlebach.

Kvartali tulevik

Manufaktuuri kvartali elupinnad on põimitud büroode, restoranide, kaubandus- ja teeninduspindadega. Nii tekib mitmekesine ja terviklik elust pulbitsev kvartal, mille ajaloost inspireeritud arhitektuur säilitab tööstusala unikaalse karakteri.

Vaata lisaks

TÖÖSTUSALA VÄÄRIKAS AJALUGU

Manufaktuuri kvartali alal alustati tootmistegevust 1898. aastal, kui asutati AS Balti Puuvilla Ketramise ja Kudumise Vabrik (ehk Balti Puuvillavabrik). Esialgu töötas seal veidi üle saja töölise, kuid 1908. aastaks oli neid juba 2020 – see aasta jäi ka vabriku kuldajaks. Väärika ajalooga vabrikus lõpetati tootmine alles 2005. aastal.

Loe lisaks

Hepsor

Hepsor – see on 10 aastat väga head elu- ja ärikeskkonda, rohelist mõtteviisi, innovatsiooni ning kaasaegset arhitektuuri. Oleme üks suuremaid ja kiirema kasvuga kinnisvaraarendajaid Eestis, samas suunas liigume juba neli aastat ka Lätis.

Me ei arenda pelgalt ruutmeetreid, vaid loome kodusid inimestele ja ettevõtetele.

Vaata lisaks

EHITUSE ALGUS: 2022. AASTA III KVARTAL

Müügiinfo

Kairiin Kingumets
kairiin@hepsor.ee

Registreeri huvi