KAASAEGNE ELUKESKKOND AJALOOLISEL TÖÖSTUSALAL

TÄNAPÄEVANE JA VÄÄRIKAS

Manufaktuuri 7 majad kerkivad Põhja-Tallinnasse tulevasse Manufaktuuri kvartalisse. See on kvaliteetne ja läbimõeldud elukeskkond, kuhu pääseb mugavalt ligi ning kus kulgevad sünkroonis elu ja töö, on palju funktsioone ja vaba aja veetmise võimalusi.

Ehituse algus: oktoober 2022

KODUNE MUGAVUS HUBASES ROHELUSES

Kodu ei ole ainult see, mis jääb nelja seina vahele. Kodu on koht, kus lähedal saab pere pisim mänguväljakul turnida ja pere sportlikuim sörkida. Kodutunne on ka majadevahelises roheluses – Kopli tänava pool kaks suurt õunapuuaeda, kus kasvab üle saja viljapuu. Kaunis looduskeskkond pakub võimalusi lõõgastumiseks, pikniku pidamiseks või jalutamiseks. Lisaks lastemängualad ja puhkealad, kus lapsed ning täiskasvanud saavad mõnusalt aega veeta. Manufaktuuri kvartalist leiab seda kõike – siin on orgaaniliselt ühendatud nii äärelinna turvalisus kui linlik mugavus.

NAUDI VABA AEGA

Vähem kui kilomeetri kaugusele jääb Pelgurand koos kergliiklus- ja metsateedega, lähedal on ka Pikakari ja Stroomi rand, Sõle spordikeskus ning peagi loodav Putukaväil.
Lisaks on mugavas kauguses kõik igapäevaeluks vajalik: läheduses asuvad neli suurt toidupoodi, tanklad ja apteegid.

ALATI LIGIPÄÄSETAV

Kvartalit piiritlevad hea ligipääsetavusega teed: Kopli, Sõle ja Sitsi tänav. Liiklejate heaolu silmas pidades on arvestatud mitmesuguste liikumisvahenditega, nagu autod, jalgrattad, ühistransport, sõidujagamisteenused jne, samal ajal kui kvartalis sees on autoliiklust minimaalselt.

LÄBIMÕELDUD ARHITEKTUUR

Manufaktuuri 7 moodsad A-energiaklassi hooned on kaunis sümbioosis vana ajaloolise tehasehoonega. Keskmisest kõrgemad laed ja valgusküllased ruumid tekitavad avara atmosfääri; eriline rohelistest tellisplaatidest fassaad muudab hoone pilkupüüdvaks, samal ajal kui puidust rõdud lisavad hubasust.
Maa-alune parkimine on elanike jaoks lihtne ja mugav. Lisaks asuvad hoones avarad hoiu- ja hobiruumid jalgratastele ja lapsevankritele.

Hoonet projekteerib arhitektuuribüroo Molumba, sisearhitektuuri autor on LÄVI sisearhitektid. Hoonet ehitab Mitt & Perlebach.

Kvartali tulevik

Manufaktuuri kvartali elupinnad on põimitud büroode, restoranide, kaubandus- ja teeninduspindadega. Nii tekib mitmekesine ja terviklik elust pulbitsev kvartal, mille ajaloost inspireeritud arhitektuur säilitab tööstusala unikaalse karakteri.

Vaata lisaks

TÖÖSTUSALA VÄÄRIKAS AJALUGU

Manufaktuuri kvartali alal alustati tootmistegevust 1898. aastal, kui asutati AS Balti Puuvilla Ketramise ja Kudumise Vabrik (ehk Balti Puuvillavabrik). Esialgu töötas seal veidi üle saja töölise, kuid 1908. aastaks oli neid juba 2020 – see aasta jäi ka vabriku kuldajaks. Väärika ajalooga vabrikus lõpetati tootmine alles 2005. aastal.

Loe lisaks

Hepsor

Hepsor – see on 11 aastat väga head elu- ja ärikeskkonda, rohelist mõtteviisi, innovatsiooni ning kaasaegset arhitektuuri. Oleme üks suuremaid ja kiirema kasvuga kinnisvaraarendajaid Eestis, samas suunas liigume juba viis aastat ka Lätis.

Me ei arenda pelgalt ruutmeetreid, vaid loome kodusid inimestele ja ettevõtetele.

Vaata lisaks

EHITUSE ALGUS: OKTOOBER 2022

Müügiinfo

Kairiin Kingumets
+372 5740 0561
kairiin@hepsor.ee

Võta ühendust