Visioon

Manufaktuuri kvartali asukoht on unikaalne. Käeulatuses on palju Põhja-Tallinna kõrgväärtuslikku linnaruumi ja silmapaistvat arhitektuuri: Lennusadam, Patarei, Noblessner ning Stroomi rand ja Kultuurikatel, mida tulevikus hakkab ühendama Putukaväil. Väärikas asend Tallinnas ja teise industriaalrevolutsiooni romantikast rikas ajalugu nõuavad ambitsioonikat lähenemist. Manufaktuuri kvartalist sünnib terviklik elukeskkond, kus elupinnad on põimitud büroode, restoranide, kaubandus- ja teeninduspindadega. Tekib mitmekesise ärikeskkonnaga elust pulbitsev kvartal, mille ajaloost inspireeritud arhitektuur säilitab tööstusala unikaalse karakteri. Loodav avalik ruum on universaalne ja inimkeskne, peites endas mänguväljakuid, kogukonnaaedu, parke ja lihtsalt nauditavat kulgemise ruumi.

Kevad 2020

Arhitektuurikonkurss

Konkurssi võitjatena asub Manufaktuuri tehasehoonet ja katlamaja projekteerima Kadarik Tüür arhitektid, uusi eluhooneid ja avalikku ruumi arhitektuuribüroo Molumba.

Sügis-talv 2020 – Projekti ettevalmistus, planeerimine ja projekteerimine

2022 III KVARTAL

Uute eluhoonete ehituse algus

154 korterit, 452 m2 äripinda, 6 maapealset korrust, 1 maa-alune parkimiskorrus, brutomaht ca 18 000 m2. Arhitektuurne lahendus Molumba arhitektuuribüroo.

2022 IV KVARTAL

Ajaloolise tehasehoone rekonstrueerimise algus

260 korterit, 4940 m2 üüritavat äripinda, 6 maapealset korrust, brutomaht ca 59 500 m2. Arhitektuurne lahendus Kadarik Tüür arhitektid.

2023 IV KVARTAL

Uute eluhoonete ehituse lõpp

154 korterit, 452 m2 äripinda, 6 maapealset korrust, 1 maa-alune parkimiskorrus, brutomaht ca 18 000 m2. Arhitektuurne lahendus Molumba arhitektuuribüroo.

KEVAD 2025

Ajaloolise tehasehoone rekonstrueerimise lõpp

Manufaktuuri 5 tehasehoone ja katlamaja rekonstruererimine. 260 korterit, 4940 m2 üüritavat äripinda, 6 maapealset korrust, brutomaht ca 59 500 m2. Arhitektuurne lahendus Kadarik Tüür arhitektid.

Visioon

Manufaktuuri kvartal on unustatud tööstushiiglane, mille ärkamine moodsaks ja vilkaks elukeskkonnaks on Tallinnale omaette suursündmus. Kvartali monumentaalselt hubase arhitektuuri rüppe asetub Põhja-Tallinna kogukonna uus raskuskese. Siin saab tulevikus põhjatallinlase aeg väärtuse ja ruum tähenduse.

NÄITA HUVI!

kontakt_path

Oled huvitatud?

Kui sul on hea idee, soovid ala arengus kaasa rääkida, tuua oma äri juba täna Manufaktuuri tehase alale või korraldada sündmust – võta meiega ühendust! Mõtleme koos – Sinu tänane visioon võib olla homme reaalsus.