manufaktuur_logoicon

Visioon

Manufaktuuri kvartali asukoht on unikaalne. Käeulatuses on palju Põhja-Tallinna kõrgväärtuslikku linnaruumi ja silmapaistvat arhitektuuri: Lennusadam, Patarei, Noblessner ning Stroomi rand ja Kultuurikatel, mida tulevikus hakkab ühendama Putukaväil. Väärikas asend Tallinnas ja teise industriaalrevolutsiooni romantikast rikas ajalugu nõuavad ambitsioonikat lähenemist. Manufaktuuri kvartalist sünnib terviklik elukeskkond, kus elupinnad on põimitud büroode, restoranide, kaubandus- ja teeninduspindadega. Tekib mitmekesise ärikeskkonnaga elust pulbitsev kvartal, mille ajaloost inspireeritud arhitektuur säilitab tööstusala unikaalse karakteri. Loodav avalik ruum on universaalne ja inimkeskne, peites endas mänguväljakuid, kogukonnaaedu, parke ja lihtsalt nauditavat kulgemise ruumi.

2020

Arhitektuurikonkurss, projekti ettevalmistus, planeerimine ja projekteerimine

Konkurssi võitjatena asub Manufaktuuri tehasehoonet, katlamaja ja maastikku projekteerima Kadarik Tüür arhitektid, uusi Manufaktuuri 7 eluhooneid arhitektuuribüroo Molumba.

Manufaktuuri 7 uute eluhoonete ehituse algus

154 korterit, 452 m2 äripinda, 6 maapealset korrust, 1 maa-alune parkimiskorrus, brutomaht ca 18 000 m2. Arhitektuurne lahendus Molumba arhitektuuribüroo.

 

2024

Uute Manufaktuuri 7 eluhoonete ehituse lõpp

154 korterit, 452 m2 äripinda, 6 maapealset korrust, 1 maa-alune parkimiskorrus, brutomaht ca 18 000 m2. Arhitektuurne lahendus Molumba arhitektuuribüroo.

Ajaloolise Manufaktuuri Vabriku rekonstrueerimise algus

260 korterit, 4940 m2 üüritavat äripinda, 6 maapealset korrust, brutomaht ca 59 500 m2. Arhitektuurne lahendus Kadarik Tüür Arhitektid.

NÄITA HUVI!

kontakt_path

Oled huvitatud?

Kui sul on hea idee, soovid ala arengus kaasa rääkida, tuua oma äri juba täna Manufaktuuri tehase alale või korraldada sündmust – võta meiega ühendust! Mõtleme koos – Sinu tänane visioon võib olla homme reaalsus.