Unikaalsed kodud väärikas tööstushoones

Tere tulemast Põhja-Tallinna südamesse, Manufaktuuri Kvartalisse! Paika, kus kunagi suitsesid Sitsi vabriku korstnad ja huilgasid vabrikuviled, luuakse uued ainulaadse karakteriga kodud, mida mujalt ei leia.

Siin saad luua endale täpselt nii suure kodu kui soovid – laienda korterit laiusesse või kõrgusesse, tee tube avaramaks või hoopis kompaktsemaks, loo külaliste võõrustamiseks võrratu lodža või praktiline teine tasand – need on vaid mõned pöörased ideed luua kodu, mille sarnast maailmas veel ei ole ja mis on täpselt sinu nägu.

See on koht, kus põimuvad industriaalne ajalugu ja keskkonnakestlik tulevik.

Industriaalse võluga
suurlinlikud kodud

Vabrik pakub üle 4-meetriste lagedega avarust ja õhulisust, kus luua täpselt nii suur, sellise planeeringu ja sisekujundusega kodu nagu sina soovid. Otsid suurt mitmekorruselist 200 m2 kodu või kompaktset ühetoalist – piirid puuduvad, kuna kortereid saab omavahel kokku ehitada.

Talveaed, avar katuseterrass, maast laeni kaaraknad, punasest tellised seinad on vaid mõned võimalused, mida Vabriku korterid pakuvad. Manufaktuuri viis on isikupärasus – korterid, mis on igaüks omaniku nägu ja tegu.

Manufaktuuri vabrik

Keskkonnahoidlik hoone

Elu Manufaktuuri Vabrikus lähtub rohelisest mõtteviisist. Manufaktuuri viis on ühendada vana ja uus kasutades kõige kaasaegsemaid keskkonnakestlikke tehnilisi lahendusi.

A-energiaklass – hoonet köetakse ja jahutatakse maaküttega,
mida vajadusel kombineeritakse kaugküttega. Nii on tegemist eriti
energiasäästliku ja kestliku hoonega. Lisaks on hoonel soojustagastusega sundventilatsioon ja kõikides korterites jahutus.

Säästlike liikumisviiside soodustamiseks on hoones hobi- ja hoiuruumid jalgratastele ja kärudele. Lisaks tulevad kvartalisse väli-rattaparklad.

Hoone katus on Roofit.Solar mustast terasest päikesemoodulitest, mis aitab katta maja üldalade elektri tarbimiskulusid.

Taaskasutame sajaga – kogume ja taaskasutame vihmavett taimede kastmisel.

Korrastatame vanad ja väärikad õunaaiad ja loome kvartalisse mitu uut parki, et kõigil oleks mõnus aega veeta kodukvartalist lahkumata.

Autode liiklust on kvartalis minimaalselt – autod pargivad turvaliselt ja mugavalt maa all. Lisaks asuvad maa-aluses parklas elektriautode laadimiskohad. 

Elanikele on kvartalis loodud kõik võimalused jäätmete efektiivseks sorteerimiseks ja ümberkäitluseks.

Loe lähemalt

Kiikame minevikku...

Vabriku lugu algas 1898. aastal, mil pandi alus Balti Puuvillavabrikule, rahvasuus tuntud ka Sitsi vabrikuna. Tehase kuldajal toimetas siin üle 2000 usina töölise.

Kiikame minevikku...

... ja loome tulevikku

Suurepärase asukohaga Manufaktuuri kvartal paneb aluse Vabriku uuele ajastule. Lisaks kodudele ja äripindadele rajatakse siia mitu uut parki ja mänguväljakut ning lasteaed. Siin hakkab pulbitsema elu!

Loe lähemalt
... ja loome tulevikku

Mitmekesine maastik

Hoone ja seda ümbritseva maastiku loovad Kadarik Tüür Arhitektid. Oskusliku töö vundamendiks on muinsuskaitselise hoone väärika karakteri hoidmine ja säilitamine. Ajalugu austades on loomulikult arvestatud ka moodsaid vahendeid, luues uusi tänapäevaseid funktsionaalsusi ja mugavusi. Et ka kvartali külastajad ja linnakodanikud end Vabriku valdustes hästi tunneksid, on mitmekesine maastik loodud nii kohalike kui ka külaliste vajadusi ja soove arvestades. Teeme nii, et kõigil oleks hea.

Manufaktuuri

Manufaktuuri kvartali maastikulahendus austab piirkonna unikaalset industriaalset pärandit, säilitades selle struktuuri ja ajaloolised detailid. Kvartali kujundamisel on välditud üledisainimist, et hoida keskkonna õhustik vaba ja loomulik. Avalikud alad on kõigile mugavalt ligipääsetavad, jaotudes funktsionaalselt eristuvateks osadeks, sealhulgas lineaarpargiks, ajalooliseks dendropargiks, Manufaktuuri väljakuks ja uute kortermajade hoovialaks. Seiklusrikas kulgemine võib alata Kopli tänava poolt, viies läbi rohelise lineaarpargi manufaktuuri väljakule ja kulmineerudes mitmekesises ja tegevusterohkes skulptuuripargis. Sealt edasi saab suunduda Sõle tänava ja Stroomi ranna suunas – teekond täis avastamist!

Ainulaadne stiil

Hoone silmapaistvate interjööride loomisel lähtusid Raul Kalvo ja Helen Oja (inphysica) Vabriku ainulaadsest karakterist ja eripärast. On sinu eelistuseks minimalistlikud lahedused? Soovid embavat hubasust või ehk kõnetab sind hoopis industriaalse stiili betooni ja metalli sümbioos? Vabriku valikust leiad endale meelepärase siselahenduse.

Manufaktuuri

Kõik vajalik on
siinsamas

Hubane kohvik sinu kodumaja esimesel korrusel, poeke nurga taga ja lastehoid või väike spordiklubi vaid paari sammu kaugusel. Kõik vajalikud teenused saad mugavalt kätte ilma kodukvartalist lahkumata.

Loe lähemalt

Võta ühendust

  Olen huvitatud:  Vali tubade arv


  Janek Saveljev

  Müügijuht

  janek@hepsor.ee

  +372 502 8581

  Dmitry Makarov

  Müügijuht

  dmitry@hepsor.ee

  +372 5770 5935

  Eduard Sorokin

  Äripindade müügijuht

  eduard@uusmaa.ee

  +372 5622 2256

  Ehituse algus 2024

  Arendaja

  Arendaja

  Hepsor – see on 13 aastat väga head elu- ja ärikeskkonda, rohelist mõtteviisi, innovatsiooni ning kaasaegset arhitektuuri. Oleme üks suuremaid ja kiirema kasvuga kinnisvaraarendajaid Eestis, samas suunas liigume juba neli aastat ka Lätis. Me ei arenda pelgalt ruutmeetreid, vaid loome kodusid inimestele ja ettevõtetele.

  Partner

  Partner

  Tolaram on Singapuri ettevõte, mis loob majandust toetavaid ja kogukondi arendavaid projekte üle kogu maailma. Alustades 75 aastat tagasi vaid ühest jaemüügipoest Indoneesias, on tänaseks Tolaram kasvanud ettevõtteks, mille haare ulatub Aasiast Aafrika ja Euroopani, andes tööd rohkem kui 20 000 inimesele ning mille tooteid kasutab maailmas üle miljardi tarbija.