Manufaktuuri Vabrik – Unikaalsed kodud ja äripinnad keset väärikat ajalugu

Unikaalsed kodud väärikas tööstushoones

Tere tulemast Põhja-Tallinna südamesse, Manufaktuuri Kvartalisse! Paika, kus kunagi suitsesid Sitsi vabriku korstnad ja huilgasid vabrikuviled, luuakse uued ainulaadse karakteriga kodud, mida mujalt ei leia.

Siin saad luua endale täpselt nii suure kodu kui soovid – laienda korterit laiusesse või kõrgusesse, tee tube avaramaks või hoopis kompaktsemaks, loo külaliste võõrustamiseks võrratu lodža või praktiline teine tasand – need on vaid mõned pöörased ideed luua kodu, mille sarnast maailmas veel ei ole ja mis on täpselt sinu nägu.

See on koht, kus põimuvad müstiline industriaalne ajalugu ja keskkonnakestlik tulevik.

Industriaalse võluga
suurlinlikud kodud

Vabrik pakub üle 4-meetriste lagedega avarust ja õhulisust, kus luua täpselt nii suur, sellise planeeringu ja sisekujundusega kodu nagu sina soovid. Otsid suurt mitmekorruselist 200 m2 kodu või kompaktset ühetoalist – piirid puuduvad, kuna kortereid saab omavahel kokku ehitada.

Talveaed, avar katuseterrass, maast laeni kaaraknad, punasest tellised seinad on vaid mõned võimalused, mida Vabriku korterid pakuvad. Manufaktuuri viis on isikupärasus – korterid, mis on igaüks omaniku nägu ja tegu.

Keskkonnahoidlik hoone

Elu Manufaktuuri Vabrikus lähtub rohelisest mõtteviisist. Manufaktuuri viis on ühendada vana ja uus kasutades kõige kaasaegsemaid keskkonnakestlikke tehnilisi lahendusi.

A-energiaklass – hoonet köetakse ja jahutatakse maaküttega,
mida vajadusel kombineeritakse kaugküttega. Nii on tegemist eriti
energiasäästliku ja kestliku hoonega. Lisaks on hoonel soojustagastusega sundventilatsioon ja kõikides korterites jahutus.

Säästlike liikumisviiside soodustamiseks on hoones hobi- ja hoiuruumid jalgratastele ja kärudele. Lisaks tulevad kvartalisse väli-rattaparklad.

Hoone katus on Roofit.Solar mustast terasest päikesemoodulitest, mis katab ära kogu maja üldalade elektritarbimise.

Taaskasutame sajaga – kogume ja taaskasutame vihmavett taimede kastmisel.

Korrastatame vanad ja väärikad õunaaiad ja loome kvartalisse mitu uut parki, et kõigil oleks mõnus aega veeta kodukvartalist lahkumata.

Autode liiklust on kvartalis minimaalselt – autod pargivad turvaliselt ja mugavalt maa all. Lisaks asuvad maa-aluses parklas elektriautode laadimiskohad. 

Kiikame minevikku...

Vabriku lugu algas 1898. aastal, mil pandi alus Balti Puuvillavabrikule, rahvasuus tuntud ka Sitsi vabrikuna. Tehase kuldajal toimetas siin üle 2000 usina töölise.

Kiikame minevikku...

... ja loome tulevikku

Suurepärase asukohaga Manufaktuuri kvartal paneb aluse Vabriku uuele ajastule. Lisaks kodudele ja äripindadele rajatakse siia mitu uut parki ja mänguväljakut ning lasteaed. Siin hakkab pulbitsema elu!

... ja loome tulevikku

Mõnusalt varjul, kuid igati ligipääsetav

Põhja-Tallinn on uus pealinna süda ja Manufaktuuri Kvartali ümber on pea kõik eluks vajalik.

Pikakari rand ja Paljassaare matkarajad

5 min

Kopli tn

1 min

Mitu toidupoodi

4-10 min

Kesklinn ja Vanalinn

10 min

Sõle Spordikeskus

15 min

Sõle tn

2 min

Stroomi rand ja Merimetsa metsarajad

15 min

Kopli, Sõle ja Sitsi tänaval

Kõik vajalik on
siinsamas

Hubane kohvik sinu kodumaja esimesel korrusel, poeke nurga taga ja lastehoid või väike spordiklubi vaid paari sammu kaugusel. Kõik vajalikud teenused saad mugavalt kätte ilma kodukvartalist lahkumata.

Võta ühendust

  Olen huvitatud:  Vali tubade arv


  Ehituse algus 2024

  Arendaja

  Arendaja

  Hepsor – see on 11 aastat väga head elu- ja ärikeskkonda, rohelist mõtteviisi, innovatsiooni ning kaasaegset arhitektuuri. Oleme üks suuremaid ja kiirema kasvuga kinnisvaraarendajaid Eestis, samas suunas liigume juba neli aastat ka Lätis. Me ei arenda pelgalt ruutmeetreid, vaid loome kodusid inimestele ja ettevõtetele.

  Partner

  Partner

  Tolaram on Singapuri ettevõte, mis loob majandust toetavaid ja kogukondi arendavaid projekte üle kogu maailma. Alustades 75 aastat tagasi vaid ühest jaemüügipoest Indoneesias, on tänaseks Tolaram kasvanud ettevõtteks, mille haare ulatub Aasiast Aafrika ja Euroopani, andes tööd rohkem kui 20 000 inimesele ning mille tooteid kasutab maailmas üle miljardi tarbija.